Těhotenství

je krásná změna v životě ženy. Je třeba si ale uvědomit, že změny s ním spojené jsou současně velkou zátěží pro organismus a mohou představovat četné komplikace i v pozdějším věku (poruchy funkce pánevního dna, inkontinence moči, bolesti zad, sexuální dysfunkce aj). Správně vedeným cvičením metodou PILATES lze těmto stavům předejít.

Během těhotenství dochází ruku v ruce s růstem dítěte k podstatným změnám postavy ženy, které jsou nejen nepohodlné, ale mnohdy i nerovnoměrné, což může způsobit pokles energie, vyvolat bolesti, úzkost, dýchavičnost, zatuhlé svalstvo apod. Tyto a mnohé další příznaky pomůže ženě zmírni (příp. úplně odstranit) právě pravidelní cvičení metodou PILATES.

Pro mnoho žen je těhotenství doba, kdy cítí velkou potřebu a motivaci zůstat fit, pečovat o sebe, být přitažlivá, silná, zdravá a aktivní. S pokračujícím stadiem těhotenství se ale žena dostává do situace, kdy je velký rozdíl mezi tím, co zvládne a tím, co je pro ni a její miminko bezpečné. K tomu je ideální využít služeb kvalifikovaných instruktorů a dopřát tak svému cvičení jakýsi "odborný dohled".

Cvičení v těhotenství

pomáhá udržet organismus těhotné ženy v dobré fyzické i psychické kondici, čímž přispívá ke zdárnému průběhu těhotenství, vlastnímu porodu i k úspěšnému zvládnutí náročného poporodního období.

 

PILATES PRO TĚHOTNÉ

je ideální relaxační cvičení, které vám pomůže projít celým těhotenstvím, uleví od bolestí zad, zpevní svaly pánevního dna, připraví vás na porod a zvýší povědomost o vašem těle jako takovém. Každý cvik sestavy PILATES lze přizpůsobit stadiu těhotenství a každodenním fyzickým i psychickým stavům vás - jako budoucí maminky.

PILATES představuje fyzický i psychický trenink. Od ostatních cvičebních metod se liší zaměřením na hlubioké svaly a posiklováním "zevnitř směrem ven", posilováním středu těla, udržováním tělesné rovnováhy 
PILATES, na rozdíl od ostatních cvičení, můžete začít v kterémkoliv období těhotenství (vždy po k onzultaci s lékařem). Také nezáleží na tom, jestli jste již někdy pilates cvičila či nikoliv, protože "nikdy není pozdě začít". 


Co vám Pilates přinese?

 • Posílí břišní svalstvo, které poskytuje podporu děloze a dítěti a zároveň funguje jako opora pro páteř (pomáhá ji udržet ve správné poloze)
 • Posílí svalstvo pánevního dna, které pomáhá při porodu,  a dává matce větší schopnost tyto svaly ovládat dle potřeby
 • Působí jako prevence křečí a otékání nohou, pomáhá zamezovat tvorbě křečových žil
 • Posílí tělní systém, ať už oběhový, lymfatický, zažívací či respirační, což přirozeně pomáhá k zdravému růstu miminka
 • Naučí vás relaxovat a soustředit se na své tělo
 • Znamená prevenci potíží s močením, prolapsu dělohy a tvorby hemeroidů 
 • Přináší uvolnění a zlepšení pohyblivosti kyčelního kloubu a celé oblasti pánve 
 • Je prevencí nadměrného přírůstku tělesného tuku 
 • Pomáhá vytvořit základy pro poporodní cvičení 
 • Napomáhá správnému držení těla (změny držení těla během těhotenství způsobují bolesti zad) 
 • Urachluje poporodní rekonvalescenci